piątek, 25 stycznia 2013

zagadnienia BHP w kontekście przystosowania pomieszczeń do pełnienia funkcji sali lekcyjnej

Wracając do zagadnienia BHP w kontekście przystosowania pomieszczeń do pełnienia funkcji sali lekcyjnej, należy wziąć pod uwagę pewne aspekty. Wspominając o właściwej liczbie okien, należy wyjaśnić dlaczego jest to czynnik dość istotny. Szkolenia BHP

Abstrahując od możliwości zatrucia tzw. czadem (ze względu na to, że w szkołach ogrzewanie piecami kaflowymi jest niezwykłą rzadkością, prawdopodobieństwo zatrucia tlenkiem węgla jest bardzo niskie), nie zapominajmy o niechcianych skutkach zbyt wysokiego stężenia dwutlenku węgla. Nie ma śmiertelnego zagrożenia przy zbyt dużym stężeniu tego atmosferycznego gazu, ale odbija się ono negatywnie na kondycji psychofizycznej.

Najczęstszymi objawami są: spadek koncentracji, wzmożona senność, ziewanie, osłabienie, ogólne niedotlenienie organizmu. Z tego powodu należy szczególną uwagę poświęcić wentylacji klasy i często wietrzyć salę. Wiadomo, że jeśli panuje zima, to okna otwieramy rzadziej. Zaleca się, by podczas przerw klasy lekcyjne były mocno wietrzone. Dla dobra nauczyciela i uczniów. Warto rzucić okiem także na Szkolenia BHP Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: Szkolenia BHP - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały. Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj Szkolenia BHP - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania. Jeśli mowa o Szkolenia BHP to wspomnę też o innych źródłach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz